TERRA 220 RC nahrazuje Quasar 220 RC

Svařovací invertor s digitálním řízením pro svařování obalenou elektrodou a metodou TIG Lift s dotykovým startem oblouku. Možnost připojení dálkových ovladačů řady "1000". Napájení 3x400V. Zdroje TERRA změnily kabát do modré barvy, ale technické parametry a funkce jsou shodné.

TERRA 220 RC nahrazuje v duchu modernizace výrobků Selco typ Quasar 220RC a zachovává si jak užitné vlastnosti, tak i technické parametry.

 

Zdroj je vybaven synergickým panelem a funkcí DPC (Dynamic Power Control), která vybere vhodné napětí / proudovou charakteristiku dle zvoleného konkrétního druhu elektrody v set-up nastavení. Mimo to obsahuje digitální displej pro zobrazení nastavovaných hodnot parametrů, který v průběhu svařování zobrazuje reálnou hodnotu proudu protékajícího obvodem nebo i  napětí na oblouku (možno přepnout z čelního panelu). Verze RC (remote control) má možnost připojení dálkových ovladačů Can bus RC100, RC200, RC180 viz příslušenství-  dálkové ovladače  

Čelní panel nevybočuje ze stylu řady "1000" a stejně tak koncepce karoserie a připojení periferií.

 

Funkce a provedení :                                                                                    

- řízená ventilace

- celohliníkové šasi v kombinaci s plasty

- vysoký trvalý výkon při teplotě 40°C

- kompaktní rozměry

- možnost připojení řady dálkových ovladačů dle potřeby svářeče

- dynamická rezerva zdroje

- práce na dlouhých napájecích kabelech

- mechanická odolnost a robustnost

 

Připojení svařovacích kabelů a hořáku DINSE "50".

Vzhledem k použitým moderním technologiím a  konstrukci nabízí Quasar 220RC  vysoce kvalitní hoření oblouku, ekonomický provoz s možností připojení na dlouhé napájecí kabely a elektrocentrály.

 

Samozřejmostí jsou nezbytné funkce: řízený teplý start / hot start/ pro snadné zapálení oblouku (s automatickou volbou hodnoty dle druhu elektrody), arc force ( kontrolovaná dynamika hoření oblouku), anti sticking ( zamezení přilepení elektrody a ochrana výkonového stupně).

Použitá modulová technologie a tunelové vedení chladícího vzduchu společně s teplotně řízenou ventilací přispívají k delší životnosti a prodloužení periody čištění stroje. Posíleno je i krytí - IP23S.

  

Zařízení je dodáváno samostatně nebo s volitelným příslušenstvím.

 

Jeho užití je jak pro montážní, tak výrobní činnost ve všech odvětvích průmyslu. K jeho oblíbenosti přispívá i zobrazení měřených svařovacích parametrů.

 

Ke stažení:

Katalogový list.pdf

 

Uživatelský manuál.pdf

 

Technická data

 

 

Zpět do rubriky: Invertory řada Terra / Quasar