TERRA 270 / 350 RC nahrazuje Quasar 270/350 RC

Nová generace svařovacích invertorů pro svařování obalenou elektrodou MMA a metodou TIG lift s dotykovým startem oblouku. Možnost připojení dálkových ovladačů RC. Zdroje TERRA změnily kabát do modré barvy, ale technické parametry a funkce jsou shodné.

 

TERRA 270 RC a TERRA 350 RC jsou svařovací invertory pro svařování MMA obalenou elektrodou a neodtavující se wolframovou elektrodou metodou TIG DC (lift) s dotykovým startem oblouku.
 

Tyto zdroje využívají novou patentovanou Three level technologii. Díky ní mají vysokou účinnost, vysokou spolehlivost a dodávají vysoký výkon při nízké hmotnosti (16 kg) a malých rozměrech. Cílem těchto zařízení je dosáhnou vynikající mobility společně s vysokým výkonem.
Pokroková technologie výkonového stupně redukuje nejen hmotnost a rozměry, ale výrazně snižuje spotřebu elektrické energie (až o 30%) oproti tradičními zdrojům. Úspora je patrná i v porovnání se stávajícími invertory vyjma řady Genesis "1000" Green wave, která stojí zcela mimo tato porovnání (viz. nová řada Genesis v nabídce).

 

 

Metoda MMA nabízí mimo jiné přednatavené dynamické charakteristiky a parametry pro všechny druhy na trhu dostupných elektrod (platí rpo variantu RC). Metoda TIG  je se standardním dotykovým zapálením oblouku
( Lift start) s nulovým počátečním prodem při dotyku o materiál a následně s jeho postupným nárůstem na zadanou hodnotu. Tento způsob omezuje poškození hrotu elektrody a zanášení vměsků do svarového spoje. 

 

Quasar 270 RC a Quasar 350 RC jsou silné robustní zdroje určené pro průmyslovou výrobu, stavebnictví a všechna použití, kde je vyžadován silný odolný svařovací zdroj s jednoduchým ovládáním a spolehlivostí. Za zmínku stojí také jeho velmi dobré vlastnosti na problematických napájecích sítích, prodlužovacích přívodech. Vhodný je též pro použití s elektrocentrálami, samozřejmě při dodržení doporučeného výkonu a vlastností takového napájecího zdroje.
 

RC 100 dálkový ovladač s 7 segmetovým zobrazením reálného svařovacího proudu a napětí
RC 200 dálkový ovladač s  LCD displejem - nastavení funkcí, hodnot, měří reálný proud a napětí 

Odkazy :          katalogový list         

      

 

.

Zpět do rubriky: Invertory řada Terra / Quasar